O nás

Jsme rodinné zahradnictví v Žatci u Telče, které si svou historii píše již od roku 1989, ve kterém jej založil Petr Ivanov Chalačev. Tehdy zde místo našeho zahradnictví stál jen velký sad, který jsme postupem času přeměnili na jedno z největších zahradnictví na Vysočině.

Teď už u nás nenajdete pole, na kterých pěstujeme ovoce a zeleninu. Snažíme se dávat našim rostlinám co nejlepší podmínky, a proto se v současné době zaměřujeme na výstavbu skleníků, které našim rostlinkám napomáhají k lepšímu žití. Budujeme tím tedy lepší místo jak pro nás, tak pro vás. Skvělé zázemí u nás mají i trvalé květiny. Skleníků máme již 11 a plánujeme je rozšířit o další!

Věříme, že se vám naše květiny budou skvěle vyjímat ve vašich truhlíkách nebo zahradách. Najdete u nás muškáty, surfinie, milionbels, verbeny, fuksie a spoustu dalších okrasných květin. Pokud máte zájem o pěstování svého vlastního ovoce, najdete u nás i nespočet druhů ovocných dřevin, jako například jabloně, hrušně, švestky, broskve, rybízy, angrešty, maliny a spoustu dalšího. Stejně tak se k nám můžete přijet podívat na okrasné keře, jehličnany, nebo si zajet pro zahradní substráty.

Chloubou našeho zahradnictví je vzájemná rodinná spolupráce. Pomáháme si a podílíme se na chodu zahradnictví společně. Pomocnou ruku přikládají i naše děti. Snažíme se je vychovávat k lásce k rostlinám tak, jak ji cítíme my. Jestli se nás rozhodnete navštívit, může se stát, že nás zastihnete právě při péči o rostliny. Staráme se o ně několikrát za den, a tak věříme, že se jim u vás bude skvěle dařit.

Pokud nejste přímo ze Žatce, můžete se k nám dostat linkovými autobusy z Telče, Jihlavy či Stonařova. Také pravidelně prodáváme na trzích v Pelhřimově, Světlé nad Sázavou, Počátkách či Třešti.

V sezóně se otevírací doba pohybuje od pondělí do soboty, od 9 do 17 hodin. Přes zimu máme otevřeno většinou do konce listopadu, záleží však na počasí, jak nám bude přát.

Nejžhavější novinky najdete na našem facebookovém účtu: Zahradnictví Chalačev. Pokud se přidáte k odebírání novinek, budete dostávat veškeré informace hned z první ruky. Také nás můžete sledovat na našem Instagramu: zahradnictvi_chalacev