top of page

O nás

O nás chalačev.jpg

Jsme rodinné zahradnictví v Žatci u Telče, které si svou historii píše již od roku 1989, ve kterém jej založil Petr Ivanov Chalačev. Tehdy zde místo našeho zahradnictví stál jen velký sad, který jsme postupem času přeměnili na jedno z největších zahradnictví na Vysočině.

Teď už u nás nenajdete pole, na kterých pěstujeme ovoce a zeleninu. Snažíme se dávat našim rostlinám co nejlepší podmínky, a proto se v současné době zaměřujeme na výstavbu skleníků, které našim rostlinkám napomáhají k lepšímu žití. Budujeme tím tedy lepší místo jak pro nás, tak pro vás. Skvělé zázemí u nás mají i trvalé květiny. Skleníků máme již 11 a plánujeme je rozšířit o další!

Věříme, že se vám naše květiny budou skvěle vyjímat ve vašich truhlíkách nebo zahradách. Najdete u nás muškáty, surfinie, milionbels, verbeny, fuksie a spoustu dalších okrasných květin. Pokud máte zájem o pěstování svého vlastního ovoce, najdete u nás i nespočet druhů ovocných dřevin, jako například jabloně, hrušně, švestky, broskve, rybízy, angrešty, maliny a spoustu dalšího. Stejně tak se k nám můžete přijet podívat na okrasné keře, jehličnany, nebo si zajet pro zahradní substráty. 

Chloubou našeho zahradnictví je vzájemná rodinná spolupráce. Pomáháme si a podílíme se na chodu zahradnictví společně. Pomocnou ruku přikládají i naše děti. Snažíme se je vychovávat k lásce k rostlinám tak, jak ji cítíme my. Jestli se nás rozhodnete navštívit, může se stát, že nás zastihnete právě při péči o rostliny. Staráme se o ně několikrát za den, a tak věříme, že se jim u vás bude skvěle dařit. 

Pokud nejste přímo ze Žatce, můžete se k nám dostat linkovými autobusy z Telče, Jihlavy či Stonařova. Také pravidelně prodáváme na trzích v Pelhřimově, Světlé nad Sázavou, Počátkách či Třešti. 

Naše vize

Našim cílem je každý rok vám 

nabídnout ty nejžhavější 

novinky. Náš tým se neustále snaží zlepšovat kvalitu rostlin a používat ty nejnovější technologie pří jejich pěstování. Zároveň se snažíme rozšiřovat sortiment naší nabídky.

                   

Naše zahradnictví si také klade za cíl co nejvíce zpříjemnit prostředí zákazníkům. Spokojený a pravidelně se vracející zákazník je naše vize a motivace pro každý pracovní den.​

Služby & Profesionální servis
roubování.jpg

Roubování

 

Je spolu s očkováním způsob vegetativního rozmnožování kulturních rostlin, které je běžně využíváno pro udržování a rozmnožování kultivarů rostlin, které mají pro pěstitele výhodné vlastnosti, geny. Očkování a roubování jsou také jiným slovem označovány jako štěpování. Nejčastěji se užívá k zušlechťování ovocných a okrasných stromů. Při roubování dochází ke spojení vybraných a upravených částí dvou rostlin tak, aby mohly srůst a jedna část pak vyživovala druhou. Využíváme různé druhy roubování u ušlechtilých odrůd ovocných a okrasných stromů, vinné révy a keřů.

zalivka rostlin.jpg

Zálivka zahradních rostlin

 

Voda je jedním z nejdůležitějších faktorů pro růst rostlin. Při každé zálivce pamatujte na to, potřebu zálivky snížíte pravidelným kypřením půdy a mulčováním, neboť zabráníte zbytečnému výparu vody. Staré zahradnické pravidlo říká, že jedno okopání uspoří dvoje zalévání. Nedostatek vody se většinou projevuje vadnutím. Nutnost zálivky lze stanovit orientačně podle vlhkosti půdy. Pro zálivku je vhodná především měkká voda. Dešťová voda je považována obecně za nejvhodnější.

bottom of page